Fáze nachlazení a jak o sebe během nich pečovat.

Nachlazení se nevyhne žádný z nás. Se sychravým podzimním počasím jsme na něj mnohem náchylnější než jindy. Víte, jak poznáte začínající nachlazení a jak další fáze? Poradíme vám, jak se o sebe v jednotlivých fázích nachlazení starat i jaké jsou nejlepší vitamíny na imunitu.


První fáze – začínajíc nachlazení

Nachlazení má celkem čtyři fáze. V té první můžeme pociťovat větší únavu, malátnost, zimnici nebo podráždění. Ne každý si hned uvědomí, že jeho tělo začíná bojovat s virózou. Proto začínající nachlazení podcení a nedokáže už zabránit dalším fázím. Přitom stačí zvýšit příjem vitamínu C, uvařit si horký čaj s citronem, medem a ideálně i se zázvorem a více odpočívat – hlavně v teple. 


Druhá fáze – rýma a kašel


Druhá fáze už se začíná projevovat výrazněji a mnoho z nás už ví, že se o nás pokouší rýma, kašel a další projevy nachlazení nebo chřipky. Bolí nás hlava, začíná nám téct z nosu nebo ho máme ucpaný, máme podrážděné sliznice a škrábe nebo pálí nás v krku. To jsou příznaky, že nás napadl některý z virů způsobujících nachlazení. A že jich je opravdu hodně – kolem dvou set. Vedle již doporučeného čaje je dobré sáhnout po nosním spreji, který uvolní ucpaný nos, zvlhčí sliznice a pomůže nám lépe dýchat. Je potřeba dodržovat pitný režim, a především užívat vitamíny na imunitu. 


Třetí fáze – horečka a bolest svalů


Třetí fáze nachlazení už se pozná podle stoupající teploty. K rýmě se může přidat i kašel. Projevuje se pátý až šestý den od nachlazení a můžete také pociťovat bolesti svalů a kloubů. Necítíme se dobře a bojujeme s virózou i oslabeným organismem. Někdy je lepší kontaktovat lékaře, ale často postačí, když zůstanete v posteli, na horečku si vezmeme běžně dostupný lék a budeme dál pokračovat v přísunu vitamínů. Ani v této fázi nesmíme zapomínat na dostatečný pitný režim. 


Čtvrtá fáze – potřeba posílení imunity


Čtvrtá fáze už je jakýmisi dozvuky nemoci. Rýma a kašel odeznívají, horečka mizí a my se cítíme mnohem lépe. Přesto je však náš organismus stále velmi oslabený. Ideální jsou i v této fázi vitamíny na imunitu, které ji pomohou obnovit a posílit. 
Jak posílit imunitu před i po nachlazení


Posilovat imunitu bychom měli v podzimním a zimním období více než jindy. Nachlazení může přijít nečekaně a někdy se nemusí zcela podařit odstranit ho v první fázi. Pokud bude naše imunita dostatečně silná, můžeme se dokonce nachlazení vyhnout. Po prodělané nemoci je však potřeba znovu nastartovat náš imunitní systém. 


Tělu je potřeba dodat ztracené vitamíny a také ho detoxikovat od volných radikálů. Můžete toho dosáhnout pestrou stravou plnou zeleniny a ovoce, ale to je lepší pro preventivní posílení imunity. Po prodělané nemoci doporučujeme sáhnout po osvědčeném doplňku stravy, který vám pomůže s obojím rychle a v dostatečné míře. Pomocníkem na posílení imunity je i Astaforce. Jedná se o doplněk stravy ve formě chutného nápoje, který se doporučuje užívat jako čtyřtýdenní pitná kůra. Astaforce obsahuje Astaxanthin, což je nejsilnější přírodní antioxidant, dále vitamín D3, minerály Selen a Zinek a koenzym Q10, které dohromady pomohou posílit vaši imunitu. Astaforce můžete užívat i jako prevenci proti nachlazení. Po nemoci ho však oceníte o to více, protože se díky němu budete rychle cítit lépe a zdravější, a rychleji se zapojíte zpět do běžného života.