Otázky a odpovědi

Otázky a odpovědi

Produkt a výroba

Proč je nápoj tak výrazně červený?

Červená barva je důkazem vysokého obsahu astaxanthinu, který patří mezi karotenoidy a je pro něj typická výrazně červená barva. V přírodě tato látka způsobuje růžové zbarvení lososů, krevet, humrů či peří plameňáků.

Dá se astaxanthin vyprat z bílého trička?

Ano dá, doporučujeme praní udělat co nejdříve a použít standardní prací prostředek.

Nebudu mít červené zuby?

Nebudete, zuby nejsou materiálem, který by se snadno obarvil. Stejně jako při konzumaci borůvek, jahod či jinak barevných potravin ani přírodní astaxanthin nezanechá na zubech žádné stopy.

Jaké máte v nabídce příchutě?

Začínáme s příchutí červeného pomeranče a dále maliny s grapefruitem

Budete mít i nové příchutě?

Ano, plánujeme vyvinout další, které by doplnily současné.

Kdy je nejlepší nápoj pít?

Na rozdíl od astaxanthinu v kapslích, který se doporučuje užívat spolu s jídlem kvůli tomu, aby se dobře vstřebal, náš speciálně upravený astaxanthin v nápoji nemá žádná taková omezení. Jeho vstřebatelnost není ovlivněna jídlem díky tomu, že používáme unikátní astaxanthin rozpustný ve vodě. Nezáleží tedy na době, kdy ho pijete. Protože při užívání astaxanthinu je důležitá dlouhodobost, doporučujeme spojit jeho konzumaci s některým vaším pravidelným každodenním rituálem - například se snídaní, kterou si dáváte každý den, nebo jako pití na cestu do práce nebo při pravidelném sportování…

Je Astaforce vhodný i pro děti a těhotné?

Společnost Astabio nedoporučuje Astaforce pro děti a těhotné. Na jedné straně neexistují důkazy, že by astaxanthin byl nevhodný pro děti a těhotné, ale na straně druhé princip opatrnosti, kdy je obecně možné cokoliv doporučit těhotným a dětem, funguje tak, že je potřeba nejprve prokázat, že konkrétní látka je bezpečná. Dokud toto není prokázáno, je vždy nutné uvádět, že výrobek není vhodný pro děti a těhotné. Toto varování uvádíme i na našem obalu. 

Jaká je maximální denní dávka?

Denní dávka astaxanthinu není stanovena. My jsme při vývoji vycházeli z výsledků klinických studií, které ověřovaly účinky nejčastěji na dávkách 2 mg, 4 mg a 8 mg a zkoumaly i rozdíly mezi výší denních dávek. Na základě studií jsme navrhli náš nápoj o obsahu 4 mg astaxanthinu, který má největší potenciál přinést žádoucí účinek na posílení imunity v kombinaci s dalšími účinnými látkami při dlouhodobém užívání.

Dá se Astaforce předávkovat?

Obecně každou látkou, kterou konzumujete se můžete předávkovat. Včetně například čisté pitné vody, pokud ji vypijete nepřiměřené množství. Astaforce nápoj jsme navrhli tak, aby riziko předávkování bylo minimální. Námi doporučená denní dávka je 1 sáček. Prosíme, dodržujte tuto denní dávku. Pokud byste omylem zkonzumovali dávek více např. 2, 3 nebo 4, neohrozí Vám žádné bezprostřední nebezpečí. V Astaforce jsou kromě astaxanthinu přítomny i další účinné látky Vitamin D3, zinek a selen, koenzym Q10 a inulin. Jejich dávka v nápoji je zvolena tak, aby respektovala doporučenou denní dávku, pokud byla stanovena a aby přinesla kýžený účinek na posílení imunity pro dospělého. Prosíme respektujte doporučení užívat dlouhodobě pouze 1 balení denně.

Mohu se předávkovat zinkem/selenem/vitamínem D3, koenzymem Q10, inulinem?

Ano, obecně platí, že každou látkou, kterou užíváte se můžete předávkovat. Stejně tak zinkem, selenem, Vitaminem D3 či koenzymem Q10 i inulinem. Při návrhu Astaforce jsme vybrali kombinaci látek, jejichž účinek na imunitu je známý a jejich riziko předávkování je nízké. Pokud byste omylem zkonzumovali dávek více, např. 2, 3 nebo 4, neohrozí vám žádné bezprostřední nebezpečí. Nicméně dlouhodobé překračování doporučených dávek nejen u Astaforce ale u jakýchkoliv doplňků stravy je potřeba se vyvarovat. Prosíme respektujte doporučení užívat dlouhodobě pouze 1 balení Astaforce denně.

Jak se dá obal recyklovat?

Sáček je kombinací hliníkové folie a plastu. Krabička je kombinací papíru a plastu. Jejich doporučený způsob likvidace je klasický komunální odpad. Přepravní obal můžete klasicky recyklovat jako papír. Pracujeme na novém způsobu distribuce v obalu, který by umožnil zachovat kvalitu prášku, který je vysoce citlivý na uchování v suchu a ze kterého si Astaforce připravujete, abychom mohli nabídnout našim zákazníkům vhodný způsob recyklace.

Proč nabízíte jen balení na 1 měsíc?

Astaforce nyní nabízíme pouze jako čtyřtýdenní pitnou kúru. Účinky astaxanthinu na imunitu jsou dlouhodobé. Proto má smysl užívat Astaforce zejména v horizontu měsíčních kúr a nikoliv jednorázově. Z toho důvodu se hodí distribuce v obalu, který uživatelům přináší rovnou 4 týdny pitné kúry. Doporučujeme s pitnou kúrou ihned pokračovat s navazujícím balení. Nápoj Astaforce byl navržen, aby umožnil dlouhodobé užívání v horizontu několika měsíců bezprostředně po sobě.

Proč není váš produkt v tabletkách?

Domníváme se, že tabletek už máme všichni dost. Každý z nás má zkušenost s tím, jak se mu tabletka nechce polykat a když se to povede, tak se stejně občas nějak zasekne v krku... Není to příjemné ani pohodlné a většinou se bez vody na zapití stejně neobejdeme. Proto jsme navrhli Astaforce jako nápoj. Umožnila nám to až inovace, kdy se podařilo vyrobit astaxanthin, který se rozpouští ve studené vodě. Našli jsme příchuti, které jsou osvěžující, příjemné a věříme, že Astaforce v nápoji přispěje přirozeně také k dodržování vašeho pitného režimu.

Je výrobek vhodný pro vegany?

Jedna ze složek a to konkrétně vitamin D je živočišného původu

Je výrobek vhodný pro vegetariány?

Ano, je vhodný pro vegetariány

Jak se astaxanthin z řas získává?

Astaxanthin je produktem řas Haematococcus pluvialis, které astaxanthin přirozeně vytváří pokud prostředí, ve kterém žijí, přestane být vhodné pro jejich další růst. Astaxanthin používají jako ochranu, která jim umožní přežít dlouhá období bez úhony. Astaxanthin se získává extrakcí z řasy, která je v této "červené" fázi vývoje.

Kde se výrobek vyrábí?

Astaxanthin použitý v nápoji Astaforce vyrábí firma Algamo v Mostku v Podrkonoší. Pro jeho výrobu používá místní vodu, která má parametry kojenecké vody, energii z obnovitelných zdrojů. Astaxanthin, který zde vzniká, je certifikovaný BIO produkt.

Odkud je energie z obnovitelných zdrojů, kterou používáte při výrobě?

Energii a teplo z obnovitelných zdrojů firmě Algamo na výrobu astaxanthinu, který používáme v Astaforce dodává nedaleká elektrárna Mostek energo, která získává energii spalováním biomasy.


Distribuce

Jaké jsou možnosti dopravy?

V současné době nabízíme dopravu pouze přes Zásilkovnu. Plánujeme rozšíření možností dopravy i o další dopravce tak, aby byla doprava pro naše zákazníky dostupná i cenově výhodná. Současně pracujeme na distribuci do zahraniční, která přijde v další fázi rozvoje projektu Astaforce.

Mohu si produkt vyzvednout osobně?

Nabízíme nyní jen dopravu přes Zásilkovnu. Plánujeme rozšíření možností dopravy i o osobní vyzvednutí a přidání dalších dopravců tak, aby byla distribuce pro naše zákazníky široká, dostupná i cenově výhodná. 

Je možné Astaforce koupit v lékárně?

V současné době jsme v počáteční fázi projektu, kdy nabízíme pouze možnost nákupu přes e-shop a dopravu přes Zásilkovnu. Distribuci rozšíříme teprve postupně. Stejně tak i distribuci do dalších zemí spustíme až později.

Zasíláte výrobek i mimo ČR?

V současné době zasíláme pouze v rámci ČR. Další rozšíření distribuce bude součástí pokračování rozvoje Astaforce v další fázi projektu.

Jak rychle mi výrobek přijde?

Naši zákazníci dostávají Astaforce do 5 pracovních dnů od objednání.

Mohou nakoupit Astaforce na firmu?

Ano


Cena

Kolik stojí doprava výrobku?

Doprava je zdarma pokud si objednáte 2 a více balení. Při nákupu jednoho balení je cena dopravy přehledně vidět na stránce e-shopu.

Poskytujete množstevní slevy?

Nabízíme dopravu zdarma při nákupu 2 a více kusů balení. Další možnosti v našem e-shopu tuto možnost nenajdete. Pokud chcete koupit větší množství množství výrobků Astaforce, prosíme, kontaktujte nás přímo formou mailu nebo pomocí kontaktního formuláře.

Mohu Astaforce nakupovat za velkoobchodní cenu a prodávat ho mým zákazníkům?

V tuto chvíli nikoli, ale případnou spolupráci zvažujeme.

Je možné platit dobírkou?

Ano, je možné si zvolit platbu dobírkou

Je možné platit bitcoiny?

Bohužel, platbu bitcoiny náš e-shop zatím nepodporuje

Je možné platit převodem?

Ano, stejně jako platební kartou nebo platit dobírkou. Možnosti platby si zvolte z nabízených možností na stránce e-shopu.


Komunikace

Mohl bych být vaším ambasadorem?

Kontaktujte nás prosím formou mailu nebo kontaktním formulářem na webových stránkách. Budeme rádi za jakoukoliv podporu a máme zájem o dlouhodobou spolupráci.

Mohl bych Vás podpořit formou product placementu na mém IG/FB/YT?

Prosím, kontaktujte nás formou mailu nebo kontaktního formuláře na webových stránkách.

Jak konkrétně astaxanthin pomáhá imunitě?

Mechanismus toho, jak astaxanthin pozitivně ovlivňuje imunitu je popsán na stránce Astaxanthin.