Proč je na Astaforce DRAK?

Od doby, kdy jsme my sami poprvé objevili astaxanthin, uběhly už 3 roky. Kontaktovali jsme firmu Algamo,​ českého výrobce, a my poprvé uviděli, o co se jedná. Prohlédli jsme si továrnu, bioreaktory, zelenou a červenou fázi růstu řas, naučili se vyslovovat “astaxanthin” a upřímně jsme byli fascinováni tím, co všechno tento karoten “dovede”. Pročítali jsme klinické studie a nadšené články ze světa vědy a nestačili se divit, co má tento “superoxidant” na svědomí…

Netrvalo dlouho a byl na stole nesmělý záměr ukázat světu, že tohle je něco, co by měl znát každý. Bylo nám jasné, že cesta k úspěchu povede přes dobře zvládnutý marketing a komunikaci. Tím začala cesta, která dostala DRAKA na obal.

Ze všech účinků astaxanthinu na lidské tělo nám přišel nejzajímavější dopad na imunitu. Dobrá imunita je základem normálního fungování těla a chrání nás každý den. Připravili jsme našlápnutý nápoj, kde náš antioxidant spolu se zinkem, selenem, vitaminem D3 a dalšími má schopnost posílit imunitu, pokud se užívá pravidelně. 

Byla to právě síla astaxanthinu, která nás nejvíce inspirovala. Posuďte sami: 6000 krát silnější antioxidační schopnosti ve srovnání s vitaminem C! To bylo něco, co se nedalo jen tak přejít.


Jenže jak tu sílu ukázat? 

Začneme několika základními stavebními kameny: jméno, barva a symbol.
Viděli jsme desítky návrhů jmen a jak už tušíte, vyhrálo spojení astaxanthinu a síly, kterou v sobě skrývá a “ASTA…FORCE” název byl na světe. Z dnešního pohledu to zní tak jednoduše a logicky!

Co ale nakonec opravdu bylo jednoduché, byla barva.

Tento karotenoid totiž existuje jen v červené. A jako barvivo je velmi silný a v přírodě ho uvidíte na mnoha místech. Od peří plameňáků, přes růžové krevety až po maso lososů - tam všude je “pachatelem” zbarvení náš astaxanthin. Takže silná červená je jasná - jinak to nešlo!

A nakonec symbol.

Jak ukázat sílu výrobku pomocí symbolu srozumitelného pro všechny v dnešním světě? Autorem nápadu, že “síla je přece drak” byl syn našeho designéra ze severu. Nevím jestli to mají na svědomí severské mýty, báje nebo pohádky, ale v Litvě, světe-div-se, drak je symbolem síly. To ví přece každé malé dítě :)

Zde můžete vidět, jak se drak skicoval a fotil, aby to byl ten správně červený supersilák


Věříme, že i  vám se líbí.